Bleach Anime
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fantasy obecně

4 posters

Goto down

Fantasy obecně Empty Fantasy obecně

Příspěvek pro Nawaki Sun Jan 15, 2012 11:04 pm

Eto... nedávno jsem přečetl po 30 všechno od Tolkiena, po třetí jsem dočetl Zaklínače, a přečel jsem taky všechny Pratchety co jsem dostal do ruky. A nějak mám chuť pořád číst fantasy, ale když ono je ho tak málo kvalitního... teď z naprosté dišperace budu číst Eragona (o kterém jsem slyšel že je to jako dobrovolně se dívat celý den na Teleshoping). Poraďte něco, co stojí za to přečíst si
Nawaki
Nawaki
Kapitán 10. divize
Kapitán 10. divize

Počet příspěvků : 3499
Datum registrace : 13. 06. 10
Věk : 35
Bydliště : 8. ohnivá úroveň

Návrat nahoru Goto down

Fantasy obecně Empty Re: Fantasy obecně

Příspěvek pro Maršál Křída Mon Jan 16, 2012 2:19 pm

Prakticky cokoli od Červenáka (každopádně trilogie Bohatýr vede). Zatím mě ani jednou nezklamal.
Zkusit se začíst do A Song of Ice and Fire. Nebo David Gemmell píše skvělé věci.

On celkově i ten pojem "kvalitní fantasy" je takový... dost pochybný.
Maršál Křída
Maršál Křída

Počet příspěvků : 841
Datum registrace : 21. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Fantasy obecně Empty Re: Fantasy obecně

Příspěvek pro Natsumi Sun Jan 22, 2012 3:36 pm

Zas tak pochybný není Very Happy Píseň ledu a ohně je takový čtivý béčko (a koukatelný! kdo se těší na druhou sérii Hry o trůny?Smile), ale najdou se i jiný tituly, který se čtou jedna báseň. Za poslední dobrý objev považuju Markuse Heitze (série Trpaslíci - jakkoli to zní blbě, čte se to úžasně), pokud ještě neznáš tak série Abhorsenka od Gartha Nixe je skvělá, pak klasiky jako Artemis Fowl, Bartimaeus... Většina je zařazená bůhvíproč do dětský literatury, ale já se u toho bavím. :3
Kdo má rád bichle a "starý styl" spolu s Anglií, smlsne si na Jonathanu Strangeovi a panu Norrellovi (děsivá kniha, ovšem s naprosto epickým gradováním ke konci), pak cokoli od Neila Gaimana (Američtí bohové), trochu by se do fantasy dal započítat i Stephen King (opět cokoli... Řbitov zviřátek). Poslední dobou nemám na čtivo bohužel čas ani peníze, ale vyrojilo se pár zajímavých titulů včetně Westerfeldova Leviatana a Behemóta.
Natsumi
Natsumi
3rd Seat 8. Divize

Počet příspěvků : 107
Datum registrace : 28. 09. 11
Bydliště : Ve strunách niněry

Návrat nahoru Goto down

Fantasy obecně Empty Re: Fantasy obecně

Příspěvek pro Maršál Křída Sun Jan 22, 2012 6:54 pm

Ale jo, na druhou sérii GoT se dost těším. Snad bude pokračovat v té dost vysoko nastolené laťce. Smile
Každopádně Heitz. Četl jsem od něj pouze Ritus/Sanctum, bohužel se mi po přečtení těchhle věcí nebývale snížila chuť na cokoli dalšího od něj. Pravda, už je to nějaká doba, třeba bych se k těm knížkám a autorovi teď postavil jinak.
Abhorsenka se mi taky moc nelíbila, nevím už přesně proč, asi se mi to zdálo právě moc pohádkové, málo syrové.
Ostatní jsem nečetl, koneckonců jsem víc do kosmíru.
Maršál Křída
Maršál Křída

Počet příspěvků : 841
Datum registrace : 21. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Fantasy obecně Empty Re: Fantasy obecně

Příspěvek pro Myamoto Usagi Sun Jan 22, 2012 9:23 pm

Neila Gaimana a jeho díla mám snad všechny moc ráda. Hrozně se mi líbí. Smile

Ohledně Ritus/Sanctum, četla jsem je taky a no byli dobré.
Nemůžu říct, že by se mi nějak nelíbili, ale zase to nebylo nic tak převratného. Dobrá četba na mé volné hodiny =D
Myamoto Usagi
Myamoto Usagi

Počet příspěvků : 1207
Datum registrace : 12. 08. 10
Bydliště : Někde

Návrat nahoru Goto down

Fantasy obecně Empty Re: Fantasy obecně

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru