Bleach Anime
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zúžení fóra

+5
Nawaki
Satoshi
Raiden
Sode
Maršál Křída
9 posters

Goto down

Jste pro zúžení fóra?

Zúžení fóra Vote_lcap67%Zúžení fóra Vote_rcap 67% 
[ 12 ]
Zúžení fóra Vote_lcap33%Zúžení fóra Vote_rcap 33% 
[ 6 ]
 
Celkem hlasů : 18
 
 

Zúžení fóra Empty Zúžení fóra

Příspěvek pro Maršál Křída Thu Nov 17, 2011 8:21 pm

Přeji pěkný večer,

v nedávné době se v jedné konverzaci polemizovalo nad aktivitou na fóru a jeho rozsahem. K všeobecnému překvapení se zjistilo, že všichni diskutující proti změnám nic nemají, stejně tak i já. Pravdou je, že fórum je už čistě záležitostí hráčů RPG, diskuse povážlivě stagnují a je jich tu až moc. Navíc už většina z Vás na Bleach zanevřela stejným způsobem jako já (tedy čas u mangy Bleach = ztráta času). Takže se ptám, měli by jste nějaký problém s případným zúžením fóra? Jinak řečeno, fórum by se transformovalo z všeobjímajícího Bleach fóra (ano v podobném duchu bylo několikrát prezentováno) na, řekněme, RPG s výsadami.

Především by se jednalo o vysoké zúžení diskusí o Bleach, jelikož ty jsou prakticky mrtvé, off topic by se také zúžil.

Případné dotazy a námitky jsou vítány.


Naposledy upravil α_Dinosis dne Sun Nov 20, 2011 10:09 pm, celkově upraveno 1 krát
Maršál Křída
Maršál Křída

Počet příspěvků : 841
Datum registrace : 21. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Zúžení fóra Empty Re: Zúžení fóra

Příspěvek pro Sode Thu Nov 17, 2011 8:30 pm

Jistě že, mám dotaz... Asi jsem tě přesně nepochopila... na co že se to ptáš? Jak myslíš... to zúžení? Nejspíše mi to teďkon hned nemyslí... ale momentálně tomu jaksi nerozumím...
Sode
Sode
Kapitán 4. divize
Kapitán 4. divize

Počet příspěvků : 1969
Datum registrace : 28. 10. 09
Věk : 27

Návrat nahoru Goto down

Zúžení fóra Empty Re: Zúžení fóra

Příspěvek pro Maršál Křída Thu Nov 17, 2011 8:44 pm

Smazání nějakých témat, předimenzování ostatních. Aby to bylo více přehledné a především, aby tam některé sekce nebyly naprosto zbytečně.

Příkladem budiž podsekce Organizace, která je naprosto k ničemu.
Maršál Křída
Maršál Křída

Počet příspěvků : 841
Datum registrace : 21. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Zúžení fóra Empty Re: Zúžení fóra

Příspěvek pro Raiden Thu Nov 17, 2011 9:16 pm

No... já bych ponechal forum tak jak je... Původně nebylo dělané jako RPG forum.
Maximálně bych hodil do koše jen nějaké opravdu témata, které se nedají jen tak využívat.
Jestli by jsi chtěl ovšem pouze zpřehlednit titulní stranu a tolik ti vadí Bleach diskuze, udělej jeden velký titul (nevím jak jinak to nazvat) a do toho dej to co je tam teď. Vlastně by se tak mohlo vše zachovat a pouze schovat pod jeden velký celek.
Raiden
Raiden
Kapitán 8. divize
Kapitán 8. divize

Počet příspěvků : 2557
Datum registrace : 25. 01. 10
Věk : 29

Návrat nahoru Goto down

Zúžení fóra Empty Re: Zúžení fóra

Příspěvek pro Sode Thu Nov 17, 2011 9:37 pm

Původně ne, ale časy se mění... už je to docela dlouho, co tu RPG je... A vskutku, když se podíváš... většina témat ohledně Bleach diskuze jsou takřka nepoužitá... přitom by se tam toho dalo dosti probendit, jenže k tomu není nejspíše dostatečný zájem... Ta sekce se dělí na spoustu druhů diskuzí, ve kterých je po většině velmi málo témat... Myslím, kdyby se nepoužívaná odstranila a využívanější shrnula... bylo by to dostačující...

Jestli jsem to správně pochopila, Memphi, takhle nějak jsi to měl na mysli?
Sode
Sode
Kapitán 4. divize
Kapitán 4. divize

Počet příspěvků : 1969
Datum registrace : 28. 10. 09
Věk : 27

Návrat nahoru Goto down

Zúžení fóra Empty Re: Zúžení fóra

Příspěvek pro Maršál Křída Thu Nov 17, 2011 10:04 pm

Přesně tak Sode Smile
Maršál Křída
Maršál Křída

Počet příspěvků : 841
Datum registrace : 21. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Zúžení fóra Empty Re: Zúžení fóra

Příspěvek pro Satoshi Thu Nov 17, 2011 10:48 pm

Time may always bring new things that were not expected in the past.
Já bych to nechal a kdyžtak jenom zkopl některé sekce dohromady.
Satoshi
Satoshi
Kapitán 12. divize
Kapitán 12. divize

Počet příspěvků : 3249
Datum registrace : 05. 04. 09
Věk : 31
Bydliště : Las Noches

Návrat nahoru Goto down

Zúžení fóra Empty Re: Zúžení fóra

Příspěvek pro Nawaki Fri Nov 18, 2011 9:23 am

Já bych na to nesahal... jsme proti mazání topiců. Nebo si zapomněl jak to dopadlo naposledy když NĚKDO (viď Cirkulárko) mazal sekce?
Nawaki
Nawaki
Kapitán 10. divize
Kapitán 10. divize

Počet příspěvků : 3499
Datum registrace : 13. 06. 10
Věk : 35
Bydliště : 8. ohnivá úroveň

Návrat nahoru Goto down

Zúžení fóra Empty Re: Zúžení fóra

Příspěvek pro Sode Fri Nov 18, 2011 9:49 am

Ten někdo se neptal ostatních a navíc byli jím smazány využívané prostory, témata... Snad by to nebyl takový problém, to, co by se vyloučilo, šoupnout do koše a kdyby měl někdo nějaký námitky, tak to vrátit do "oběhu" ne?
Sode
Sode
Kapitán 4. divize
Kapitán 4. divize

Počet příspěvků : 1969
Datum registrace : 28. 10. 09
Věk : 27

Návrat nahoru Goto down

Zúžení fóra Empty Re: Zúžení fóra

Příspěvek pro dead wind Fri Nov 18, 2011 9:10 pm

Je potřeba si uvědomit, že jsem chodíme kvůli tomu, abychom si zahráli nebo diskutovali o RPG. Všechno ostatní co tu je okolo je staré minimálně rok a většinou jsou to výstřely do tmy. Není potřeba si nic nalhávat, občas se snažíme oživit některá témata, ale výsledné příspěvky působí spíš uměle a kvantitativně než kvalitně. Jejich duchovní hodnota a myšlenka pak naprosto zaniká a tím se ztrácí i smysl diskuze.

Reálným řešením by podle mě bylo odstranění diskuze o Bleach anime. Místo Diskuze o bleach zařaď RPG, ať nemusíme rolovat a pod něj teprve zařaď všeobecnou diskuzi. ;)

Takhle by to mělo z mého pohledu vypadat, avšak mám ještě i jinou variantu, kterou bych veleváženému fóru rád přednesl.
Poslední dobou se mi zdá, že máme nějaký problém, který se týká celkového rozjezdu fóra. Nějak se mi zdá, že tu nefunguje hnací motor - moderátoři. Ano, máme GM, kteří se starají o chod hry, budiž. Máme adminy(admina?), kteří se starají o chod fóra. Ale nemáme moderátory, kteří se právě mají starat o chod příspěvků, což považuji za docela velkou chybu, protože lidé, kteří forum moderují jsou silnými osobnostmi fóra a jsou právě tou hnací silou, která to tu může rozproudit.

Kromě úvodního návrhu bych tedy chtěl vyvolat(když už máme tu demokracii(děkujeme ještě jednou Nawaki)) hlasování o vzniknutí funkce moderátora. Takový člověk by měl být znalý v většině témat na fóru a v našem případě by měl být zběhlý také v RPG. Jeho starostí by bylo řízení a oživování diskuze na fóru. I když na druhou stranu se jeho práce nemusí týkat pouze diskuze, ale celkově oživování(you know...). Na takovou funkci bych pak navrhoval třeba Shira nebo Nawakiho, který jsou tu s námi dlouho a neustále se něčeho účastní... ale to bych řešil až potom, teď mě koukejte rozebrat chásko :king:
dead wind
dead wind
Zástupce kapitána 1. divize
Zástupce kapitána 1. divize

Počet příspěvků : 1579
Datum registrace : 15. 06. 10
Věk : 32
Bydliště : 11100101101

http://www.bleach.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Zúžení fóra Empty Re: Zúžení fóra

Příspěvek pro Natsumi Fri Nov 18, 2011 10:28 pm

Jestli se smím vyjádřit i já, také považuji nápad posunout sekci RPG výš, aby se nemuselo scrollovat dolů. Je to jen malá změna, ale já osobně bych ji považovala za pohodlnou a užitečnou.
Natsumi
Natsumi
3rd Seat 8. Divize

Počet příspěvků : 107
Datum registrace : 28. 09. 11
Bydliště : Ve strunách niněry

Návrat nahoru Goto down

Zúžení fóra Empty Re: Zúžení fóra

Příspěvek pro Satoshi Fri Nov 18, 2011 10:40 pm

DW: Nwm, jestli jsi to ještě zažil, ale modi tady byli a zrušili se, protože v podstatě byli zbyteční... a to fórum mělo větší členskou základnu, takže nwm, jestli by se modi ujali...
Satoshi
Satoshi
Kapitán 12. divize
Kapitán 12. divize

Počet příspěvků : 3249
Datum registrace : 05. 04. 09
Věk : 31
Bydliště : Las Noches

Návrat nahoru Goto down

Zúžení fóra Empty Re: Zúžení fóra

Příspěvek pro Sode Fri Nov 18, 2011 11:12 pm

Souhlasím se Satoshim.... Neřekla bych, že v této době jsou moderátoři potřeba... Později by to za změně podmínej jistě bylo k uvážení...
S tím nápadem nahrazení Diskuze o Bleach, diskuzí o RPG... jsem proti z čistě sobeckého důvodu... Po celou dobu, co jsem tady, jsem zvyklá vše hledat na konci... ne, někde u prostřed... Však ale jde jen o sílu zvyku, nuž...
Sode
Sode
Kapitán 4. divize
Kapitán 4. divize

Počet příspěvků : 1969
Datum registrace : 28. 10. 09
Věk : 27

Návrat nahoru Goto down

Zúžení fóra Empty Re: Zúžení fóra

Příspěvek pro Miss_Atlantis Sun Nov 20, 2011 6:50 pm

Jsem určitě pro zúžení fóra, diskuze o Bleach jako takovém tady má hodně prostoru, což mi nevadí, ale absolutně nic se tam neděje, to už je horší. Určitě nukomu tady nejde o znemožnění diskuze o Bleach jako takové, ale prostě když je to tu zbytečně, proč to tu mít.
Jsem taky pro prezentování fóra jako RPG fóra, i když původně tak míněno nebylo. Z jednoduchého důvodu - někdo sem přijde diskutovat a najde půl roku staré příspěvky a prázdná témata a bude zklamaný... Takhle by aspoň neměli nováčci, kteří chtějí diskutovat, iluze :-D
A mám ještě takovou další věc. RPG není tak aktivní, jak by mohlo být, což určitě vidí všichni. Mrzí mě to, protože nechci, aby úroveň klesala, ale zároveň chci taky dělat něco jiného :-D Jak tady navrhoval DW mody, tak by to mohli zároveň být podpůrní GM. Když už by se tu dělali změny, mohl by Memphi přijít na to, jak udělat sekci jen pro určitou skupinu, kam bych dala všechny informace, které by modi potřebovali k tomu, aby byli schopní vést hru, když tu nejsem. Pokud by se našel někdo, kdo tu rád párkrát za týden přijde, přečte si RPG, zkontroluje, jak je to s aktivitou a jestli není potřeba to někde povzbudit, byla bych hrozně šťastná. Dneska, kdy jsem tady čtyři dny nebyla, si velice uvědomuju, jak se mi líto, že ta hra stojí tak moc na mně :-/ A určitě nejsem jediná, koho to štve. Co se těch moderátorů týče, nebojte se, pořád byste si zahráli, ty zásadní příběhové věci bych vám všechny nevyžvanila! Jen třeba něco, například pro jeden svět, který byste hlídali. Nevyžaduju nadprůměrnou aktivitu, ale prostě aby tu někdo byl, i když já tu nejsem :-) Jen ten příběh už je docela dost rozsáhlý, takže by to chtělo, abyste dokázali třeba zahrát NPC podle jejího popisu, držet se nějakého základního konceptu, který už je daný... aby v tom nebyl bordel. Jestli by to někdo chtěl zkusit, dejte vědět, protože takhle už to fakt dál nejde.
Ano, asi se divíte, proč to píšu sem :-D Ale myslím, že tím modem by měl být někdo, kdo se zajímá o diskuze ohledně všeobecných záležitostí fóra, a kdo nepřeskočí příspěvek, i když je trochu delší, jako třeba tento :-)

P.S. Stávající GM by samozřejmě zůstali GM s tím, že jejich práce by se zjednodušila tou informační sekcí :-) Ale aktivita nikoho není dneska jistá, takže bych prostě ráda měla v modech zálohu, jestli mě chápete :-)


Naposledy upravil Miss_Atlantis dne Sun Nov 20, 2011 7:48 pm, celkově upraveno 1 krát
Miss_Atlantis
Miss_Atlantis
Kapitán 6. divize
Kapitán 6. divize

Počet příspěvků : 7073
Datum registrace : 05. 02. 10
Věk : 21
Bydliště : Přelouč

Návrat nahoru Goto down

Zúžení fóra Empty Re: Zúžení fóra

Příspěvek pro Sode Sun Nov 20, 2011 7:28 pm

Jestliže jsou potřeba modi jako podpůrní GM, tak to je zase trochu jiná, ale je trochu škoda, že je něco takového nutné. To pak znamená, že je hra směřována až příliš do rukou GM a ostatní jako by se jen vezli. (Samozřejmě neříkám, že je tento používaný způsob hry úmyslný.) Chtělo by to, aby hráči víc hráli spolu a míň s GM. Ale to sem už nepatří...
Sode
Sode
Kapitán 4. divize
Kapitán 4. divize

Počet příspěvků : 1969
Datum registrace : 28. 10. 09
Věk : 27

Návrat nahoru Goto down

Zúžení fóra Empty Re: Zúžení fóra

Příspěvek pro Miss_Atlantis Sun Nov 20, 2011 7:42 pm

Tak ono to nejde vždycky, a to je právě ta chvíle, kdy potřebujeme, aby na to někdo dohlížel a ne čtyři dny někde randil, žejo :-D Taky jde o to, že ač někteří hráči jsou schopni se zabavit, jiní to ještě nezvládnou a nebo jsou v části příběhu, která prostě GM potřebuje... Určitě se to v budoucnu budu snažit vést směrem, kdy budou hráči hrát spolu a GM budou spíše jen dohlížet příp. hodnotit souboje a tak, ale i potom určitě bude lepší, když jich bude víc. Zkrátka nejde jen o to, kdo s kým hraje, ale jsou i věci, které prostě vědí jenom GM a hráči je naopak zjišťují, to se prostě bez GM neobejde :-)
Miss_Atlantis
Miss_Atlantis
Kapitán 6. divize
Kapitán 6. divize

Počet příspěvků : 7073
Datum registrace : 05. 02. 10
Věk : 21
Bydliště : Přelouč

Návrat nahoru Goto down

Zúžení fóra Empty Re: Zúžení fóra

Příspěvek pro dead wind Sun Nov 20, 2011 8:58 pm

Tady absolutně nejde o to, co jsem patří. Tohle je diskuze na zúžení fóra, ale nikdy není napsáno, že forum můžeme i trochu nafouknout. Já si naopak myslím, že fórum potřebuje vitamínky v podobě nových funkcí, protože tu vzniká komunita stojících na dvou lidech. Při absenci jednoho z nich pak okamžitě padá jedna strana celé mince = Pokud tu není Miss, stojí hra - Pokud tu není memp, nikdo nehne s webem. Na druhou stranu je potřeba zdůraznit, že ti dva pro nás dělají hodně a jejich čas je tu utrácen zadarmo, takže si myslím, že případné posily by nejenom pomohly zpestřit fórum, ale zároveň jim časově ulevily.

co se týče funkcí, navrhoval bych takový model ->

Pro RPG se rozdělí celkem tři pozice - Hlavní GM, GM, pomocný GM. Kde Miss zůstane status hlavní GM a současným GM zůstane nečekaně status GM. Lidé se statusem pomocný GM pak budou vědět jenom povrchní informace o příběhu, jak už navrhovala Miss. (Osobně mám pocit, že už jsme o tomhle modelu mluvili dávno, ale nějak jsme to neuskutečnili.)

Co se týče Administrace, tak bych doporučil, aby sis memphi k sobě někoho dobral, ale je to tvoje volba. Jestli chceš na stránce měnit jednou za čas header, tak možná postačíš sám. Na druhou stranu na rozdělování statusů do divizí by tu mohl někdo být.

dead wind
dead wind
Zástupce kapitána 1. divize
Zástupce kapitána 1. divize

Počet příspěvků : 1579
Datum registrace : 15. 06. 10
Věk : 32
Bydliště : 11100101101

http://www.bleach.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Zúžení fóra Empty Re: Zúžení fóra

Příspěvek pro Satoshi Mon Nov 21, 2011 2:39 pm

Miss_Atlantis napsal: Když už by se tu dělali změny, mohl by Memphi přijít na to, jak udělat sekci jen pro určitou skupinu, kam bych dala všechny informace, které by modi potřebovali k tomu, aby byli schopní vést hru, když tu nejsem.
To není nic problematického.
Nahodí se sekce, dá se jenom pro funkcionáře a máš vybaveno.


dead wind napsal:Co se týče Administrace, tak bych doporučil, aby sis memphi k sobě někoho dobral, ale je to tvoje volba. Jestli chceš na stránce měnit jednou za čas header, tak možná postačíš sám. Na druhou stranu na rozdělování statusů do divizí by tu mohl někdo být.
Souhlas.
Satoshi
Satoshi
Kapitán 12. divize
Kapitán 12. divize

Počet příspěvků : 3249
Datum registrace : 05. 04. 09
Věk : 31
Bydliště : Las Noches

Návrat nahoru Goto down

Zúžení fóra Empty Re: Zúžení fóra

Příspěvek pro Binuralka Mon Nov 21, 2011 8:21 pm

Jen chci sdělit, že příspěvky upadají protože tu není nějaký mód, nebo nevím, jestli je tohle slovo správné. Prostě to chce nějaký lidi, kteří by vymýšleli různá témata, aby to ty lidi bavilo. Já mám třeba příjemné zkušenosti s těmi jednoduchými soutěžemi (a to nejen odsud!), poté by tu mohli být nějaké jiné aktivity, kde by lidi sdíleli názory (pravidelně!). Rozhodně souhlasím s tím, že by se ten prostor, kde jsou příspěvky, do kterých napíše vždy jeden člen jednou za měsíc má zredukovat. A přidat nové věcičky (jak říkal DW... - vitamínky Very Happy)... Ovšem, to chce zase nápady, spousta krát jsem se o to pokoušel (když jsem tu byl vedoucí), vymýšlet nějaký nový, zábavný věci. Hledat lidi, co by vypomáhali... Zkrátka je těžké najít někoho, kdo by se tomu skutečně ochotně věnoval. Nicméně si myslím, že to není nemožné.
Binuralka
Binuralka

Počet příspěvků : 145
Datum registrace : 28. 11. 10

http://www.bleach.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Zúžení fóra Empty Re: Zúžení fóra

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru