Bleach Anime
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Starship Troopers

2 posters

Goto down

Starship Troopers Empty Starship Troopers

Příspěvek pro Maršál Křída Tue Apr 12, 2011 11:52 pm

Starship Troopers Starship_Troopers_-_movie_poster

Režie: Paul Verhoeven
Hrají: Casper Van Dien, Dina Meyer, Denise Richards, Jake Busey, Neil Patrick Harris
Stopáž: 129 min

Jednou, za né zas tak dávných časů, žil byl jeden člověk jménem Robert Anson Heinlein, shodou náhod byl také veleslavným a velevýznamným spisovatelem. A další shodou náhod napsal velmi vlivnou a kontroverzní knihu, militaristické sci-fi, které je u nás známo jako Hvězdná pěchota. Knížka ukazující krom akce i spoustu morálních otázek. Každopádně... o několik málo let později se na místo činu dostal jistý Paul Verhoeven, velmi kontroverzní a osobitý režisér, který má na svědomí i filmovou adaptaci veleúchylného Total Recall, a řekl si, že by nebylo od věci zfilmovat i tento pojem. Tak se dal do práce... snad pro větší pohodlnost amerického diváka, Juan zaměnil za John, vypustil morální a lehce filosofické otázky, shromáždil kupu netalentovaných, zato velmi hezky vypadajících herců a dal se do díla.
Když s filmem přišel na veřejnost, kasovně propadl. Aby taky ne... Pan režisér z naší oblíbené knižní Hvězdné pěchoty udělal akční řeznickou satiru, okořeněnou o Beverly Hills. A výsledek? Kult. Jinak dnes tenhle film nazvat nejde. Musíte milovat, nebo nenávidět.
Já osobně patřím do té skupiny, která film miluje a nechápavě kouká na lidi, co nechápavě koukají na mě, že mám rád tenhle film z roku 1997 s vynikajícím soundtrackem a neskutečnými efekty.
10/10 = srdcovka a automatické prominutí za určité prznení mého nejoblíbenějšího knižního autora

CSFD: [You must be registered and logged in to see this link.]
Maršál Křída
Maršál Křída

Počet příspěvků : 841
Datum registrace : 21. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Starship Troopers Empty Re: Starship Troopers

Příspěvek pro Nawaki Tue Apr 12, 2011 11:57 pm

No vždycky sem měl tenhle film rád... nádherně vykreslená absurdnost sci-fi militantního absolutismu s lehkou příměsí absolutní deratizace...
Samozřejmě teď mluvím jen o prvním dílu filmu...
Knihu jsem nečetl musím se přiznat
Nawaki
Nawaki
Kapitán 10. divize
Kapitán 10. divize

Počet příspěvků : 3499
Datum registrace : 13. 06. 10
Věk : 35
Bydliště : 8. ohnivá úroveň

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru